8. 9. 2005 - ADSL 2/2+ WiFi router

Microcom AD 2735 je zařízení umožňující ucelené řešení propojení počítačové sítě a vysokorychlostního připojení k internetu.


ADSL 2/2+ WiFi router, Microcom AD 2735 je jedním z prvních ADSL routerů nové generace na trhu, které jsou připraveny pro technologii ADSL 2/2+. Pokud potřebujete najít komplexní řešení pro propojení celé LAN sítě a zároveň využívat výhod bezdrátového přenosu dat s rychlostí až 54 Mbps, pak je tento 4-portový router určen právě pro vás. Jistě oceníte možnost připojení několika dalších počítačů, zabezpečení bezdrátového přenosu pomocí šifrování WPA, WPE, pokročilé funkce firewall, či bezdrátový přenos dle normy IEEE 802.11g.

8. 7. 2005 - Elektronické chůvičky

Elektronické chůvičky pro hlídání dětí jsou jedním z prvních produktů značky Microcom, které jsou určeny výhradně pro spotřebitelský trh

Microcom LC 4600, je zařízení, které v podobě profesionálního pomocníka maximálně rozšiřuje možnosti pro hlídání dětí. Tato elektronická chůva má dvě části, bezdrátovou kameru a přijímač s LCD obrazovkou. Kameru můžete postavit v blízkosti postýlky nebo ji připevnit na zedˇ. Prostorná barevná obrazovka zajišťuje neustálý přehled o tom, co se v dětském pokoji děje, ať jste kdekoli. Dokonce ani tma není překážkou. Díky zabudovanému infračervenému osvětlení kamera přenáší obraz i při nočním provozu.

23. 6. 2005 - HomePlug adaptér

Microcom představuje produkt pro novou technologii přenosu dat HomePlug

Microcom HomePlugEthernet adaptér je zařízení, které umožňuje přenos dat přes rozvody elektrické sítě.
Technologie HomePlug využívá stávající elektrické sítě k přenosu dat z počítače do počítače. Díky technologii HomePlug si může každý velmi jednoduše vytvořit spolehlivou počítačovou síť bez nutnosti speciálních technických znalostí. Nepotřebujete mít po bytě nepohodlné kabely a ani nejste limitováni šířkou zdí nebo dalšími okolnostmi, jak je tomu např. u běžného bezdrátového přenosu dat.

Microcom HomePlug Ethernet adaptér je na trh uváděn za cenu 2 699 Kč včetně DPH. Cena zahrnuje 2 ks adaptérů, 2 síťové kabely a instalační CD s manuálem.

22. 2. 2005 - ADSL WiFi router

Zařízení, které přináší komplexní řešení pro každého, kdo chce rychlé, stabilní a maximálně bezpečné připojení k Internetu za bezkonkurenčně nízkou cenu.


Microcom AD 2670 je další novinkou v produktovém portfoliu této tradiční značky. Microcom AD 2670 je ADSL WiFi router, který nabízí jednoduché řešení hned několika problémů najednou. Je ideálním zařízením pro každého, kdo hledá rychlý a bezpečný přístup na Internet, potřebuje propojit menší počítačovou síť a zároveň zajistit její ochranu.

7.2. 2005 - Microcom v novém stylu

Změna loga Microcom přichází po více než dvacetiletém období a je výrazným mezníkem v životě této značky.


Produkty Microcom jsou na trhu datových komunikací známé již od osmdesátých let minulého století. Dynamicky se vyvíjející IT trh klade vysoké požadavky nejen na kvalitu, technickou vyspělost produktů a jejich design. Nezbytným prvkem je také vhodně zvolená marketingová komunikace, která dokáže oslovit danou cílovou skupinu zákazníků. Jedním z významných hodnotících kritérií úspěšnosti je také image značky. Právě s ohledem na tento fakt se vedení společnosti Fincom International rozhodlo zásadním způsobem změnit tradiční image značky Microcom a přizpůsobit ji požadavkům a očekávání spotřebitelů.